Za nami kolejny październik. W tym miesiącu już po raz kolejny w naszej szkole świętowaliśmy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne ogólnopolskie hasło obchodów brzmiało „Poznajmy się w bibliotece”. Tak też brzmiał temat naszego konkursu biblioteczno-fotograficznego. Zadaniem uczniów było zrobienie zdjęcia ze swoją ulubioną książką lub z książką prezentującą jego zainteresowania. I miejsce zajęli Anna Bednarz z kl. I a i Stanley Bojarzyn z kl. III b, miejsce II – Milena Gumińska z kl. II a, a miejsce III – Kacper Michalec z kl. IV. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia i drobne upominki.
Hasło „Poznajmy się w bibliotece” towarzyszyło również zajęciom przeprowadzonym przez Panią Beatę Komenderę i Panią Małgorzatę Dutkę w klasach młodszych. Uczniowie słuchali tekstów czytanych z „Wielkiej księgi supermocy”. Na ich podstawie dzielili się swoimi talentami, umiejętnościami i zainteresowaniami, które na koniec zaprezentowali w formie rysunku. W kl. II b przeprowadzono również turniej klasowy ze znajomości lektury „Dziewczynka z parku”, podczas którego uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą i świetną pamięcią. Z zadaniami poradzili sobie świetnie.












