Oliwia Piłat, uczennica siódmej klasy naszej szkoły zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Spotkania ze sztuką”. Jego organizatorem jest Fundacja PGE, która już po raz trzeci postanowiła wspomóc rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej uczniów podstawówek w miejscowościach zamieszkałych przez mniej niż 50 tysięcy mieszkańców.
Zadaniem uczestników było przedstawienie przez ucznia własnej interpretacji wybranego obrazu Stanisława Wyspiańskiego. Znakomicie wywiązała się z niego babiczanka Oliwia Piłat, której opiekunką konkursową była Monika Grabowska-Pniak. W nagrodę Oliwia mogła zaprezentować swoje dzieło w Muzeum Narodowym. Dodatkowo klasa laureatki otrzymała zaproszenie do jednego z muzeów, które Fundacja PGE objęła swoim mecenatem. Klasa siódma gościła w Muzeum Narodowym w Warszawie. Otrzymała też możliwość uczestniczenia w lekcji muzealnej.





