Celem konkursu jest popularyzowanie historii, poznanie zabytków miasta Oświęcimia. Tegoroczna edycja konkursu odbywa się w ramach projektu „Topografia miasta Oświęcimia za czasów austriackich”. W konkursie wzięli uczniowie szkół podstawowych klasy IV-VIII. Eliminacje odbyły się 20 września w sali reprezentacyjnej Muzeum. Do konkursu zgłosiło się 44 uczestników z 7 szkół podstawowych z miasta i powiatu oświęcimskiego.
W przerwie eliminacji, oczekując na wyniki konkursu, uczestnicy zwiedzali m.in. wystawę czasową „Topografia miasta Oświęcimia za czasów austriackich”.
Wszyscy uczestnicy eliminacji byli wspaniale przygotowani i wykazali się szczegółową wiedzą dotyczącą historii naszego miasta z okresu zaboru austriackiego. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksander Pająk, Paweł Wróblewski, Milena Bełzo, Noemi Chwierut, Karol Potocki, Justyna Zapała. Do finału konkursu, który odbędzie się 29 września 2023 r., przeszli Noemi Chwierut i Karol Potocki. Trztymamy za Was kciuki!





Zdjęcie - obraz wprowadzenia z profilu FB Muzeum Zamek w Oswięcimiu


