Igrzyska Historyczne 2023

Celem konkursu jest popularyzowanie historii, poznanie zabytków miasta Oświęcimia. Tegoroczna edycja konkursu odbywa się w ramach projektu „Topografia miasta Oświęcimia za czasów austriackich”. W konkursie wzięli uczniowie szkół podstawowych klasy IV-VIII. Eliminacje odbyły się 20 września w sali reprezentacyjnej Muzeum. Do konkursu zgłosiło się 44 uczestników z 7 szkół podstawowych z miasta i powiatu oświęcimskiego.

W przerwie eliminacji, oczekując na wyniki konkursu, uczestnicy zwiedzali m.in. wystawę czasową „Topografia miasta Oświęcimia za czasów austriackich”.

Wszyscy uczestnicy eliminacji byli wspaniale przygotowani i wykazali się szczegółową wiedzą dotyczącą historii naszego miasta z okresu zaboru austriackiego. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksander Pająk, Paweł Wróblewski, Milena Bełzo, Noemi Chwierut, Karol Potocki, Justyna Zapała. Do finału konkursu, który odbędzie  się 29 września 2023 r., przeszli Noemi Chwierut i Karol Potocki. Trztymamy za Was kciuki!

 

Historia1

Historia2

Historia3

Historia4

Historia5

 

 

 

 

 

 

Zdjęcie - obraz wprowadzenia z profilu FB Muzeum Zamek w Oswięcimiu

Sekretariat

Sekretariat czynny w godzinach:

Poniedziałek: 8:00 - 15:00
Wtorek:  8:00 - 15:00
Środa:  8:00 - 15:00
Czwartek:  8:00 - 15:00
Piątek:  8:00 - 15:00

Tel: 338430312 

Samorządowe Centrum Usług Wspólnych Gminy Oświęcim

bip

Jak do nas trafić?