Laboratoria Przyszłości LOGO

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Konstrukcje mechaniczne

Konstrukcje z mechaniką

Tym razem zajęcia spędziliśmy w towarzystwie zestawów konstrukcyjnych obrazujących przemiany energii mechanicznej (z kinetycznej w potencjalną i odwrotnie).

Podążając za...

Kolejne spotkanie z mBotami już za nami. Tym razem uczyliśmy nasze roboty podążać po wyznaczonych ścieżkach. Chyba dobrzy z nas nauczyciele - po kilku zwrotach w niewłaściwym kierunku naprowadziliśmy naszych "uczniów" na właściwą drogę. Podsumowując, operacja zakończyła sie pełnym sukcesem :).

Budowa pojazdów przyszłości

Dzisiejsze zajęcia nas oczarowały. Nie sądziliśmy, że budowa "pojazdów przyszłosci" będzie tak fascynująca. Współpraca w parach przy zabawie klockami konstrukcyjnymi Steam "Renewable Energies" sprzyjała rozwojowi wyobraźni przestrzennej i kreatywności.

Kosmiczne przygody

I polecieliśmy w kosmos, sprawdzając, czy dolecieliśmy do Słońca :). Mijaliśmy poszczgólne planety, żeby na koniec okrążyć Ziemię i wrócić do szkoły. Lekcja za szybko się skończyła.

Laboratoria Przyszłości na zajęciach multimedialnych

Już korzystamy na zajęciach multimedialnych ze sprzętu otrzymanego w ramach projektu “Laboratoria przyszłości”. Na początek dokładnie sfotografujemy szkołę, a co z tego wyniknie może zobaczycie w przyszłości - sprzętu mamy sporo i trzeba z niego skorzystać :)

mBoty na start

W tym roku nasze kółko (informatyczne) działa bardzo prężnie – wykorzystujemy środki zakupione w ramach „Laboratoriów przyszłości”, dzięki czemu rozwijany kompetencje kluczowe w zakresie technologii i inżynierii oraz kompetencje cyfrowe.

W ferworze pracy z mBotami

Dziś po raz kolejny wykorzystywaliśmy na zajęciach materiały zakupione w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Tym razem naszym zadaniem było złożenie z części robotów, które w przyszłości mamy zamiar zaprogramować.

Sekretariat czynny w godzinach:

Poniedziałek: 8:00 - 15:00
Wtorek:  8:00 - 15:00