Pierwsza wizyta w bibliotece

W środę 31 stycznia na uczniów klas pierwszych czekała długo oczekiwana niespodzianka – pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej. Zanim jednak wypożyczyli książkę, musieli zdać test ze znajomości bajek i baśni, z którym poradzili sobie doskonale. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Po odgadnięciu hasła otwierającego drzwi do biblioteki mogli wreszcie wybrać dla siebie książkę.
Po powrocie do klasy wszyscy otrzymali dyplom pasowania na czytelnika oraz książki przysłane przez Instytut Książki w ramach kampanii ,, Mała książka – wielki człowiek’’. W tym roku była to „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Emilii Dziubak oraz  broszura „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem” – poradnik dla rodziców i opiekunów podpowiadający, jak wspierać dziecko w nauce czytania i wykorzystywać moc płynącą z książek.
Na stronie Instytutu Książki czytamy, że  kampania została przygotowana z myślą o wszystkich dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Dzięki przygotowanej specjalnie dla nich książce chcą zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

pasowanieczytelnik1

pasowanieczytelnik2

pasowanieczytelnik3

pasowanieczytelnik4